
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Pin (Male) |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 24 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Mating Post Length | 6.6 mm |
| Termination Post Length | 3.5 mm |
Stock: 373
Distributors
pcbx
Unit Price$3.13503
Ext.Price$3.13503
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.13503 | $3.13503 |
| 10 | $2.76570 | $27.65700 |
| 25 | $2.62057 | $65.51425 |
| 50 | $2.48306 | $124.15300 |
| 100 | $2.35277 | $235.27700 |
| 300 | $1.99011 | $597.03300 |
| 500 | $1.68336 | $841.68000 |
